NEDEN İNGİLTERE

İngiltere İngilizce`nin doğduğu yerdir, anavatanıdır ve bu yüzden İngilizce`nin en iyi konuşulduğu yer İngiltere`dir. Türkiyede İstanbul Türkçesi nasıl doğru Türkçe olarak kabul ediliyorsa İngiltere İngilizcesi de öyle görülmektedir. Bunun yanında Eğitimin çok güçlü olduğu bir ülkedir İngiltere, eğitim kurumları düzenli şekilde devlete bağlı kurumlar tarafından teftiş edilir bu da eğitimin belli standartlarda tutulmaya çalışıldığının bir göstergesidir. Standartlara uymayan okullara yasaklar getirilir veya lisansları ellerinden alınır, böylece hem aileler hem de öğrenciler aldıkları eğitimin kalitesinden emin olurlar. Neden İngiltere’de dil eğitimi alınmalı?

Neden ingiltere’de dil eğitimi

Bugün İngilizce bilmek bir ayrıcalık olmaktan çıkmış ve bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu açıdan da bir dünya dili olan İngilizceyi ana vatanında yaşayarak öğrenmek size pratik yapma imkanı verecektir. Gerek sosyal hayatı gerekse tarihi özellikleri ile öğrencilere eşsiz bir deneyim yaşatan özgürlükler ülkesi, çok kültürlü ve demokratik yapısı ile bütün dünya milletlerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Avrupa ülkelerine ulaşımın daha kolay ve ucuz yapılmasından dolayı, öğrencilere bir çok ülkeyi keşfetme ve Avrupayı tanıma imkanı sunmaktadır. İngiltere’de üniversite eğitimi almak ve ingilizcenizi daha da geliştirmiş bir durumda Türkiye’ye dönmek sizi iş hayatında bir adım önde başlatacaktır. Böylece  hem kariyerinizde sağlam bir başlangıç yapmış olacaksınız hem de edineceğiniz yeni deneyimlerle kendinizi ve bakış açınızı değiştirme fırsatı bulacaksınız.

Neden ingiltere’de dil eğitimi? Çünkü;

İngiltere’de alacağınız dil eğitim sayesinde;

  • Konuşma İngilizcenizi geliştirme fırsatı bulabilir
  • İngilizce düşünme yeteneğinizi geliştirebilir
  • Tek başına yaşama tecrübesi elde edebilir
  • Farklı kültürlerle tanışabilir
  • Farklı ırklardan arkadaş edinebilir
  • En önemlisi İngiltereyi gezme ve tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

 

İngiltere’nin diğer ülkelere nazaran sunduğu diğer avantajlar:

Eğitim Geçmişi;

Oxford, Cambridge gibi çok köklü ve dünyaca ünlü üniversitelerin bulunmasından dolayı  yüzyıllara dayanan bir akademik geçmişinin olması.

Üniversite Prestiji;

Oxford ve Cambridge gibi tanınmış üniversitelerin dışında, Birmingham, Nottingham,Sheffield, Manchester ve Liverpool gibi dünyanın ilk 100 üniversitesi arasında bulunan üniversitelerde bulunmaktadır.

Ülke Yapısı;

Ülkenin dünya`nın önde gelen finans merkezlerinden birisi  ve dünya ekonomisinde lider durumunda olan bir ülke`dir.

Öğrencilere Çalışma İzni;

İngiltere öğrencilere haftada 10-20 saat çalışma izni vermektedir.

Eğitim Süresi;

İngiltere’de lisans programları 3 yıl, master programları ise 1 yıl sürmektedir. Buda hem zaman hem de para tasarrufu demektir. Amerika’da 1 yıllık bir eğitim $50.000`a mal olurken İngiltere’de £10,000`a mal olmaktadır.

İş Deneyimi Fırsatı;

İngiltere’de lisans programlarının bir kısmı 3 yıl sürmektedir ve buna ek olarak 1 yıllık bölüm ile alakalı staj programları organize edilmektedir.  2. Yılını tamamlayan öğrenciler bir yıllık iş deneyimine sahip olurlar. Sandwich program diye bilinen bu programlar sayesinde öğrenciler okudukları bölüm ile alakalı iş deneyimi kazanma imkanı elde ederler.

Bir cevap yazın