ingiltere dil okulları

İngiltere Dil Okulları dünyada en popüler okullardır. İngiltere çok fazla dil okulunun bulunduğu ülkedir. Bundan dolayı kalite ve fiyat yönünden farklı alternatifler var. ingiltere dil okulları ‘nın çoğu başta Londra, Cambridge, Oxford, Brighton ve Bournemouth olmak üzere İngiltere’nin önemli şehirlerinde yer almaktadır. İngiltere’deki dil okullarının bir kısmı zincir okullar olup tüm dünya genelinde öğrencilere hizmet vermektedirler. Farklı ülkelerde faaliyet göstermeleri eğitim kalitelerini arttırmış ve daha profesyonel yönetim ve eğitim anlayışına sahip olmalarına yardımcı olmuştur. Alternatif olarak butik okullarda bulunmaktadır. Bu zincir okullara nazaran daha küçük, bir iki şubesi olan ama daha sıcak bir atmosfer sunan butik okullarda öğrenciye olan bire bir ilgi daha yoğundur. Bir diğer alternatif ise kolej ve üniversite bünyelerinde bulunan ingiltere dil okullarıdırKampüs ortamında eğitim almak isteyen öğrenciler için idealdir.

Ülkenin eğitim standartlarını yüksek tutuşu ve her bütçeye uygun alternatifler sunmasından dolayı her yıl sadece 600,000 uluslararası öğrenci İngiltereyi tercih etmektedir. Ayrıca ingiltere dil okulları’nın fiyatlarının Amerika’daki okullara göre çok daha uygun olması ve daha fazla sosyal ve eğlence olanaklarının bulunması İngiltereyi popüler yapan diğer nedenlerdir.

İngiltere Dil Okulları

İngiltere dil okullarında Genel İngilizce Kurslarına her hafta başlanabilmektedir ama kolej ve üniversite bünyesinde bulunan dil okullarında ise belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır ve öğrenciler sadece bu dönemler için başvuru yapabilmektedirler. İngilterede dil eğitimi alacağınız okulun British Council (konsolosluk ile çalışan uluslararası bir kurum) tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Öğrencilerin vize alabilmeleri için okulların mutlaka British Council tarafından onaylı olması gerekmektedir.

ingiltere dil okulları

IELTS Kursları: Uluslararası İngilizce Dil Sınavı olan IELTS için hazırlık kurslarıdır Uluslararası düzeyde kabul gören bir sınavdır. Bu sınavda öğrencinin üniversitede okurken de kullanabileceği akademik teknik ve donanım sağlanır. Vize başvurularında da başvuruyu desteklemek için kullanılan IELTS hakkında detaylı bilgi için www.ielts.org`e bakabilirsiniz.