Google AdSense hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenmek istiyor musunuz?

Bu, Google AdSense AZ rehberinizdir.

Profesyonel Bloglama dünyasına girmeden önce bloglardan tekrarlanan gelir fırsatları aramaya başladım. Hakkında okuduğum ve kullandığım tüm reklam ağlarından  Google AdSense  ( bağlı kuruluş pazarlamasından sonra ) en iyi para kazanma tekniği olarak çalıştı .

Google AdSense’i Şubat 2009’da kullanmaya başladım ve o zamandan beri yaklaşık 50.581 $ (35 INR Lakh ) kazandım .

İşte AdSense kontrol panelimin en son ekran görüntüsü:

Google AdSense Geliri

Bu sayfa,  AdSense hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenmek için tek adresiniz .

Nasıl AdSense hesabı oluşturacağınız gibi temel bilgileri öğreneceksiniz ve AdSense’ten nasıl daha fazla kazanabileceğiniz konusunda gelişmiş ipuçları öğreneceksiniz .

Ama önce, tam bir resminiz olması için temellerden başlayalım.

Güncelleme: AdSense kitabına buradan ulaşabilirsiniz

Sayfa İçeriği

Google AdSense Neden Blogunuz için En İyi Reklamcılık Programı?

Bloglamadan para kazanma söz konusu olduğunda, Google AdSense, yinelenen kazançlarla içinizin rahat etmesini sağlar. Blog yazarları için Media.net, PropellerAds ve daha fazlası gibi birçok reklam ağı vardır, ancak “Google” marka adıyla eklenen güven faktörü nedeniyle hiçbir şey Google AdSense ile aynı değildir. Sonuçta, zamanında ödeme alacağımız konforu ekliyor.

Google AdSense nedir?

Google AdSense, yayıncıların ve blog yazarlarının bloglamadan para kazanmaları için Google’ın sunduğu bir reklam ürünüdür. AdSense’in güzelliği, sunduğu reklamların kalitesidir. Reklamları, bir okuyucunun okuduğu makalenin bağlamına (İçeriğe dayalı reklamlar) veya kendi ilgi alanlarına göre gösterir.

Google bir reklam şirketi olduğundan (birçok kullanıcı doğru olmayan bir arama motoru olduklarını düşünmektedir), reklamverenlerine ve yayıncılarına değer katmaya odaklanmaktadır. AdSense’in tarihi hakkında konuşursak, bilmeniz gereken birkaç önemli nokta:

  1. Google AdSense, Mart 2003’te kullanıma sunuldu
  2. Google, Nisan 2003’te AdSense adını almak için Uygulamalı Semantik’i Aldı
  3. Google AdSense’in başlangıçta seçilen yayıncıların kullanabileceği bir tavsiye programı vardır

AdSense’i kullanmanın yararları nelerdir?

AdSense’in doğrudan faydalarından biri, Google tarafından meşru bir reklam programı olmasıdır. Daha fazla ayrıntıya girmeden önce lütfen bu videoyu izleyin:

AdSense nasıl çalışır?

AdSense’in sunduğu şey, bir blog yazarı veya yayıncının çevrimiçi para kazanmaya başlamasının en kolay yoludur.

Google AdSense’ten onaylanmış bir hesabınız olduğunda, tek yapmanız gereken birkaç satır kod eklemek (AdSense WordPress eklentilerini kullanın) veya manuel olarak eklediğinizde Google AdSense, reklamları farklı ölçütlere göre göstermeye başlayacaktır.

AdSense nasıl çalışır?

Bundan sonra, bir blog yazarı olarak, odaklanmanız gereken tek şey blogunuza daha fazla trafik çekmek ve daha fazla kazanmaya başlayacaksınız. Web sitenizi ziyaret eden bir ziyaretçi AdSense tarafından gösterilen reklamları tıkladığında para kazanmaya başlayacaksınız. Bazı senaryoda, ziyaretçiler reklamları bile gördüğünde Google size ödeme yapar. Genel olarak, şimdi odak noktanız sadece kaliteli içerik yazmak ve hedefli trafik çekmek olduğu için hayatınızı kolaylaştırıyor.

AdSense, içeriğe dayalı bir reklam ağıdır ; bu, reklamların içeriğinize göre gösterileceği anlamına gelir. AdSense’in reklamları göstermesinin başka bir yolu da çerez yöntemini kullanmaktır. Kullanıcı arama geçmişine dayanarak, daha iyi dönüşüm sağlayan hedefli reklamlar görüntüler. Kısacası, AdSense okuyucuların hedefli reklamlar görmesini sağlar ve böylece diğer tüm reklam ağlarında olduğundan daha fazla tıklama ve daha yüksek ödeme alırsınız.

Google AdSense’i neden diğer reklam ağlarında kullanıyorsunuz?

Kurulumu kolay :

Onaylanmış bir AdSense hesabınız olduğunda, yapmanız gereken tek şey tema dosyanıza bir kod eklemektir ve reklamlar blogunuzda yayınlanmaya başlar.

AdSense hesabını nasıl oluşturacağınız ve ayarlayacağınız hakkında tam bir kılavuz .

AdSense, tanıma anlamına gelir :

AdSense, mevcut en çok beğenilen ve tanınan reklam programlarından biridir. Ancak, AdSense tüm blog türlerini onaylamaz ve bir kez bir AdSense hesabına sahip olduğunuz için şanslıysanız, bu doğru bir şey yaptığınız anlamına gelir.

Tüm siteler için bir AdSense hesabı :

Çoğu reklam ağında, tüm sitelerinizi manuel olarak eklemeniz gerekir ve her bir sitenin onaylanması üzerine o siteye reklam yerleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, AdSense ile, onaylanmış bir AdSense hesabınız olduğunda, AdSense hizmet şartlarına uyan herhangi bir web sitesine reklam koyabilirsiniz. Farklı bloglar için farklı hesaplar oluşturmaya gerek yoktur.

Bu, büyüyen ve çevrimiçi mülk ekleyen bir blogcu veya medya ajansı için çok yararlıdır.

AdSense ödeme sistemi güvenilirdir :

Küçük reklam şirketlerinde karşılaşacağınız en büyük sorun ödeme konusudur. Minimum ödeme limitini karşılamasına rağmen, ödemenizi almakta zorluk çekebilirsiniz. Öte yandan, AdSense ödeme açısından çok şeffaftır ve ödemenizi AdSense’ten alırken herhangi bir sorunla karşılaşmanız olası değildir.

Şüphesiz Google AdSense, bir blog ile çevrimiçi para kazanmanın en iyi programlarından biridir.

AdSense, çevrimiçi işten ayrılan herkesin çevrimiçi kariyer yapması için boşta kalan tekrarlayan gelir elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca, reklamların kalitesi mükemmeldir, birden fazla reklam gösterseniz bile blogunuzun kalitesini düşürmez.

Bu AdSense kılavuzunun yaklaşan bölümünde, Google AdSense hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

Google AdSense Başlangıç ​​Kılavuzu

Kullanıcıların gelirlerini önemli ölçüde artırmak için uygulayabilecekleri mümkün olduğunca fazla bilgi ve çeşitli AdSense ipuçları ve püf noktaları eklemeye çalıştım  .

Söylemek istediğim bir şey:

Google AdSense politikaları konusunda çok katı olduğundan  , AdSense ile para kazanmaya yönelik en iyi uygulamalar hakkında bilgi edinmek için resmi AdSense kılavuzunu okuduğunuzdan emin olun  .