Ankara anlasması vizesi bekleme süresi

Türkiye Cumhuriyeti devleti ile İngiltere devleti arasında imzalanmış anlaşma olan Ankara Anlaşması ile Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşlarının İngiltere vatandaşlığını nasıl alabileceği konusunda bilgiler yukarıda dikkatinize sunulmuştur. Aşağıda ise; Ankara Anlaşması ile İngiltere vatandaşlığı alma sürecine sıkça sorulan sorular derlenmiştir.

Ankara antlaşması başvurularının sonuçlanma süresine ilişkin bilgiler

Ankara Anlaşması vizesi başvuruları kısmen değişiklik göstermesine karşılık maksimum 30 günde sonuçlanmaktadır. Ancak Ankara Anlaşması vize başvurularının sonuçlanma süresi zaman zaman degisebilecektir. Ankara Anlaşması 2-3 haftalık bir sürede de sonuçlanabilir.

Ankara antlaşması vize başvurularının olumsuz (ret) sonuçlanmasına ilişkin bilgiler 

Ankara anlaşması vize başvuruları olumsuz sonuçlanan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının itiraz hakkı mevcuttur. Ancak Ankara Anlaşması vize başvuru sahibinin viz başvuru geçmişinde olumsuz bir durum ve hali hazırda başka bir vizesi olup süresi bitmiş ise Ankara Anlaşması vize başvuru reddi hakkı ”Appealrights”ı kullanabilir.

Olumlu sonuçlanmış Ankara antlaşması vizesi ile İngiltere’de başka bir şirkette çalışabilme hakkına ilişkin bilgiler

Ankara Anlaşma vizesi başvuruları olumlu sonuçlanmış türkiye vatandaşları bu vizeleri ile İngiltere2de başka bir iş yerinde çalışma hakları yoktur. Ankara Anlaşması imkanlarından yararlanabilme koşulu olan kendi iş yerini açma uygulaması ihlal edilmemelidir.

Ankara Anlaşması Vizesinin alınmasının ardından kişinin hem kendi işini yapıp hemde farklı firmada çalışma hakkına ilişkin bilgiler 

Ankara Anlaşma vizesini almış kişiler Ankara anlaşması vizeleri ile İngiltere devletinde hem kendi işlemlerini yapıp hemde ek bir işte çalışmaları anlaşma uyum koşulları gereğince yasak bir uygulamadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ankara Anlaşması vizeleri ile başka bir firmada ek iş yapamaz. Ankara Anlaşması sahibi farklı bir firmada iş hayatına devam edecek olması halinde ise İngiltere devletinin Oturum İzni belgesini edinmelidir.

Ankara Anlaşması vizesi başvuruları sırasında ”Mülakat” uygulamasına ilişkin bilgiler

İngiltere devleti ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında imzalanan ve başvuru sahibine İngiltere vatandaşlığı alma hakkı tanıyan bu anlaşma başvuruları direk olarak İngiltere’ye yapılmaktadır. Türkiye’de bulunan İngiltere Konsolosluklarına ve İngiltere Konsolosluklarının yetkili temsilciliklerine Ankara Anlaşması başvuruları yapılamaz. Bu sebeple, Ankara Anlaşma vizesi başvuruları sırasında ”Mülakat” uygulaması diğer bir deyişle yüz yüze görüşme bulunmaz.

Ancak İngilitere Konsolosluğunun kısa süreli vize kategrilerine başvuru yapacak kişi ve kişiler İngiltere Konsolosluğu ile mülakat gerçekleştireceklerdir.

Ankara Anlaşma vizesinin temin edilmesi sonrasında ailenin İngiltere’ye getirilmesine ilişkin bilgiler

Ankara Anlaşma vizesi almış kişiler bu anlaşma ile eş ve çocuklarınıda vize alma koşuluyla İngiltere’ye getirebileceklerdir. Ankara Anlaşması vizesi almış kişiler eş ve çocukları içinde vize başvurusunda bulunup Ankara anlaşması vizesi almış eşin vize süresi kadar vizelerini alabilirler.

Ankara Anlaşma vizesi başvurularında sermaye olarak gösterilecek tutarın banka hesap bilgisine ilişkin

Ankara Anlaşması vize başvuru sürecinde kişinin İngiltere’de kendi şirketini açma koşulu olarak sermayesini Banka Bilgilerinde beyan etmek zorundadır. Ankara Anlaşma vizesi başvuru sahibi sermaye gösterim bilgilerini şahsi hesap bilgilerinde göstermesi gerekirken kişi, Ankara anlaşma vizesi başvuruları için üçüncü bir kişinin Banka bilgilerini paylaşamaz/beyan edemezler.

Ankara Anlaşma vizesi başvurularında beyan edilecek sermeye kaynağına ilişkin bilgiler 

Ankara Anlaşma vizesi başvuruları için sermaye bildirimi zorunludur. Sermayesini 3. bir kişiden temin etmiş kişiler yazılı olarak paranın ne için verildiğini (Borç, Hediye) bildirmek mecburiyetindedir.